Petr Gába

Produkt Manager ve společnosti Trask

Petr Gába

Produkt Manager ve společnosti Trask

Životopis

Petr Gába se věnuje digitalizaci bankovnictví více než 10 let. Má zkušenosti s rozvojem otevřeného bankovnictví, API Economy, klientské identity a bezpečnosti. Dnes řídí produkt BAAPI z kterého se za poslední 2 roky stal nejúspěšnější agregační nástroj pro bankovní API – PSD2, BankID, Firemní API na českém a slovenském trhu. Předchozí zkušenosti nasbíral v Raiffaisenbank, Komerční bance nebo České spořitelně. Absolvent Vysoké školy báňské Ostrava.

Řešení BAAPI si vybraly přední české banky, fintechy i nadnárodní společnosti jako CSOB, EquensWordline, Credit Bureau, Unicredit, Equabank, Zonky, CEZ, Fortuna a mnoho dalších. BAAPI funguje na českém, slovenském a madarském trhu.

TRASK je firma s 26 letou historií inovací pro české bankovní a automotive lídry. Patří k největším IT firmám na českém trhu.  Přesto zcela lokální a stále s majiteli aktivně se podílejícími na řízení.

Od roku 2021 TRASK CEO Pavel Rieger – ex-partner EY. Trask se dnes řadí i mezi přední poradenské společnosti v oblasti digitalizace pro kterou si nás vybrali firmy jako Generali či CEZ.

Uvidíme se na FINfestu a REALITYfestu