Moventum

O NÁS

Váš spolehlivý partner

Kdo je Moventum?

Moventum je lucemburská fondová platforma založená v roce 2000 nabízející služby pro finanční poradce a majetkové správce. Podnik, aktivní v České republice od roku 2005, nabízí poskytovatelům finančních služeb podporu ve všech oblastech týkajících se finančního poradenství a zprostředkování. Jelikož je Moventum zcela nezávislé na poskytovatelích produktů, mohou finanční experti poskytovat svým klientům zcela nestranné poradenství bez střetu zájmů a finanční příkazy klientů realizovat rychle a přímou cestou. Podporou je jim přitom snadný přístup k několika tisícům podílových fondů a ETF od více jak 400 asset manažerů jakými jsou např. Blackrock, Vanguard, Franklin Templeton, Amundi, BNP Paribas, Credit Suisse  a mnoho dalších.

Právní forma společnosti Moventum

Moventum je komanditní společnost na akcie podle lucemburského práva a podléhá lucemburskému bankovnímu dohledu CSSF, lucemburskému ekvivalentu České národní banky (ČNB). CSSF jí také udělil licenci pro správu investic a prodej investičních fondů.

Systém zabezpečení vkladů

Naše depozitní banka je členem Lucemburského fondu pojištění vkladů, Fonds de garantie des dépôts Luxembourg (FGDL). Moventum je členem lucemburského svazu pro kompenzace investorů, Système d`indemnisation des investisseurs Luxembourg (SIIL).

Vaše vklady jsou tedy v Moventu chráněny. Všechna aktiva, bez ohledu na zvolený typ účtu, jsou vedena odděleně od aktiv společnosti a vykazována jako samostatná aktiva.

Depozitní banka společnosti Moventum

Banka Banque de Luxembourg (BL), založená v roce 1920, je součástí francouzské Crédit Mutuel/skupiny CIC a depozitní banky pro Moventum.

Moventum a.s.

je stoprocentní dceřinou společností společnosti Moventum S.C.A. Založena v r.2017, se sídlem v Brně, která umožňuje českým poradcům spolupracovat se společností Moventum S.C.A., mající sídlo v Lucembursku. Je držitelem licence Obchodníka s cennými papíry (OCP) a poskytuje tak I služby třetím stranám, které chtějí své aktivity rozvíjet právě v České republic ve spojení se silným partnerem.

 

 

NAŠI LIDÉ

Jan Zendulka
Obchodní ředitel pro Českou republiku a Slovensko

Zkušenosti v oblasti obchodu získával Jan Zendulka od roku 2006 v Londýně jako konzultant u společnosti L&C LLP. Po návratu do České republiky v roce 2010 pracoval ve společnosti Real Treuhand Real Estate and Development, podniku banky Raiffeisenbank, než v roce 2013 u VH Investments převzal jako specialista na investice zodpovědnost za portfolio klientů. V roce 2015 založil Jan Zendulka podnik Just Invest, v němž byl zodpovědný za strategický management. „Mým hlavním úkolem je Moventum přiblížit poradcům v Česku a na Slovensku. Obzvláště představení četných výhod, které Moventum poradcům nabízí, i aktivní podporu při startu a během spolupráce“, říká Jan Zendulka.

Materiály ke stažení

1. Porfolio našich služeb

2. Pozadí a výhody

3. Flexibilní investice do ETF

4. MOVEasy – modelová ETF portolia

5. MoveActive ETF – aktivně řízená modelová ETF portfolia

Média

I když společnost Moventum působí v Česku více než 10 let, letošní rok byl pro ni přelomový, neboť pro místní trh založená dceřiná společnost získala od České národní banky (ČNB) licenci obchodník s cennými papíry (OCP) „Chceme se zde rozrůstat a nabízet českým zákazníkům nové služby. Myslím, že můžeme být hrdí, protože jsme byli první zahraniční společností, která zde licenci obchodníka s cennými papíry po posledních regulatorních změnách dostala,“ dodává Andreas Pál,CEO české pobočky.

Celý článek v časopise Ekonom

Kontaktujte nás

Moventum a.s.

Palác Padowetz

Bašty 413/2, 602 00 Brno

Tel: +420 734 727 828

contact@moventum.cz

Odkaz